28 Mart 2012 16:28:53

Bir devin anatomisi

2009'da Chrysler'i satın aldığında firma iflasın eşiğindeydi; geçen sene 1,65 milyar dolar kar etti. Otomotiv dünyasının ilahlarından Fiat CEO'su Sergio Marchionne'nin akıl ve cesaret dolu, hayranlık uyandıran başarı hikayesi.

Etiketler: Sergio , Marchionne

Geçtiğimiz hafta bir Amerikan televizyon kanalı, Fiat ve Chrysler CEO'su Sergio Marchionne'yle, Chrysler'in iflasın eşiğinden dönerek nasıl yeniden dirildiği üzerine bir röportaj yaptı. Marchionne, 2009'da Chrysler'a geldiğinde gözleri korku ve endişe dolu insanlarla karşılaştığını anlatarak başlıyor söyleşiye.

13 dakikalık video; Sergio Marchionne'nin izlediği strateji, çalışma prensipleri ve Amerikan otomotiv endüstrisine yönelik isabetli analizlerini gözler önüne sererken, oldukça ilgi çekici detayları ortaya çıkartıyor.

Geceleri onda yatıp sabaha karşı üç buçukta kalkan; Amerika'daki tatil günlerinde İtalya'ya, İtalya'daki tatil günlerindeyse Amerika'ya gidip çalışan; Chrysler'in başına gelmesiyle izole CEO katını boşaltıp ofisini aşağıya, mühendislerin arasına taşıyan; Fiat, Ferrari, Maserati, Alfa Romeo, Lancia ile Chrysler, Dodge ve Jeep'in tepesindeki bir devin hikayesi.

Otomobillerle ilgiliyseniz, bunu mutlaka izlemelisiniz:

Yorum yapabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmekte.